Podelitev športnih priznanj 2015
Atletinja, karateisti, košarkaši, lokostrelec, nogometaši, odbojkarice, plesalki, plezalec in strelci so športniki naše občine, ki so v preteklem letu dosegali odlične uspehe na državnem, evropskem in nekateri celo na svetovnem nivoju. 33 posameznikov in 7 ekip je prejelo priznanje in plakete Zveze športnih organizacij Grosuplje za športne dosežke v letu 2015.
Kljub včasih ne najboljšim finančnim in vadbenim pogojem naši športniki dosegajo vrhunske rezultate. Že od nekdaj sem prepričan, da so športniki lahko po delovnih navadah in zanosu vzorniki vsem ljudem. Vsi dosežki so plod posebne volje, vztrajnosti in motivacije vsakega posebej …
S temi besedami se je mag. Mitja Lončar, predsednik ZŠO Grosuplje v svojem govoru na nek način poklonil našim športnikom. Poudaril je tudi pomen in pohvalil kvalitetno delo športnih kadrov, strokovnih sodelavcev in tudi podporo domačih. Zasluge za veliko število priznanj za športne dosežke pa pripisuje tudi usmeritvi športa v naši občini, ki temelji na delu z mladimi in jo vodita Občina Grosuplje s sofinanciranjem in ZŠO Grosuplje s strokovno pomočjo.
Prireditev so s svojo prisotnostjo počastili tudi nekateri ugledni gostje. Olimpionik Miro Cerar, Janez Sodržnik, prvi podpredsednik Olimpijskega komiteja Slovenije in župan Občine Grosuplje dr. Peter Verlič, ki so priznanja in nagrade, pa tudi kakšen hiter nasvet predali mladim športnikom.
[nggallery id=254]
Krajši govor je zbranim namenil tudi župan dr. Peter Verlič, ki je med drugim omenil, da smo grosupeljskemu športu v preteklem letu namenili milijon evrov z izgradnjo sodobnega nogometnega igrišča z razsvetljavo. Med letošnjimi športnimi načrti je omenil sprejetje novega prostorskega načrta za športni park Brezje in pa izgradnjo povezovalne poti med Zdravstvenim domom in hotelom Kongo.
Sledila je podelitev priznanj in plaket. A bolj kot so bila žlahtna priznanja, manj športnikov je bilo na podelitvi prisotnih, kar samo dokazuje dejstvo, da je za vrhunske dosežke potrebno trdo trenirati, tako da marsikdaj ni časa za lovorike. Prireditev se je tradicionalno zaključila z rekreativnimi športniki, z razglasitvijo občinskih in medobčinskih tekmovanj za leto 2015.
[nggallery id=255]
Seznam prejemnikov:
PRIZNANJE Zveze športnih organizacij Grosuplje za športne dosežke v letu 2015 so prejeli:
Karateistki HANA DEBELJAK in KIARA MEKIČ – članici Shotokan karate kluba Grosuplje
Plesalki TEJA BREZEC in MANCA MLAČNIK KOŠČAK – članiciŠportnega kluba Tial
Odbojkarici NIKA BEVC in ULA KOLETNIK – članici Odbojkarskega društva Flip-Flop
Strelci ROK IVANC, JAN KOLENC, SARA SLAK, ŽAK NOVAK NOVLJAN in REBEKA SLAK – člani Strelskega društva Grosuplje
Ekipa MLAJŠIH PIONIRJEV KOŠARKARSKEGA KLUBA GROSUPLJE
Ekipa ČLANOV NOGOMETNEGA KLUBA BRINJE – GROSUPLJE
BRONASTO PLAKETO Zveze športnih organizacij Grosuplje za športne dosežke v letu 2015 so prejeli:
Karateistka SARA STANKO – članica Shotokan karate kluba Grosuplje
Lokostrelec MARJAN KOCMAN – član Lokostrelskega kluba Taborska jama
Športni plezalec ŽIGA ZAJC – član Planinskega društva Grosuplje
Strelca MAJ KADUNC in KLAVDIJA JEROVŠEK – člana Strelskega društva Grosuplje
Nogometaš ŽAN TRONTELJ – član Nogometnega kluba Bravo
Košarkarici TEJA GORŠIČ in TJAŠA KENDA – članici Ženskega košarkarskega kluba Grosuplje
Košarkarja JERNEJ ANDOLŠEK HEINE in BORIS JERŠIN
Odbojkarice KAJA KERSNIK, TAJA KOBILCA in LEA GOSTINČAR – članice Odbojkarskega društva Flip-Flop
Ekipa ČLANOV KOŠARKARSKEGA KLUBA GROSUPLJE
Ekipa STAREJŠIH PIONIRJEV KOŠARKARSKEGA KLUBA GROSUPLJE
Ekipa ČLANIC ŽENSKEGA KOŠARKARSKEGA KLUBA GROSUPLJE
SREBRNO PLAKETO Zveze športnih organizacij Grosuplje za športne dosežke v letu 2015 so prejeli:
MARKO MAVROVIČ – član Društva Sožitje Ljubljana
Karateist REM MARIČ – član Shotokan karate kluba Grosuplje
Nogometaš DOMINIK IVKIČ – član Nogometnega kluba Domžale
Strelec ŽELJKO MOIČEVIĆ – član Strelskega društva Grosuplje
Košarkar BLAŽ MESIČEK – članKošarkarskega kluba Union Olimpija
Odbojkarica MONIKA POTOKAR – članica Odbojkarskega društva Calcit Ljubljana
Odbojkarica URŠKA IGLIČAR – članica Odbojkarskega društvaCalcit Ljubljana
Atletinja MARUŠA MIŠMAŠ – članica Atletskega društva Mass Ljubljana
Strelka RENATA ORAŽEM – članica Strelskega društva Grosuplje
Ekipa KADETINJ ŽENSKEGA KOŠARKARSKEGA KLUBA GROSUPLJE
STRELSKO DRUŠTVO GROSUPLJE za uspehe svojih strelcev v ekipnih tekmovanjih
KLIK za ogled seznam prejemnikov z obrazložitvijo priznanj za leto 2015.
Čestitke vsem prejemnikom in aplaaaaaaaaavz…
Irena Gantar, foto: Drevored
Bravo športniki in malo manj bravo tisti, ki ste odločali o priznanjih. Če sem prav sledil prireditvi, je samo ena športnica dosegla naslov svetovne prvakinje a je prejela le srebrno plaketo (tako kot ostali na zgornjem seznamu, ki si to priznanje verjetno prislužijo – a so njihovi vsega spoštovanja vredni dosežki še daleč od naslova svetovnih prvakov).
Gospodje, zamudili ste lepo priložnost, ki jih ne bo veliko in tako ste tudi vse bodoče svetovne prvake postavili v nemogoč položaj – pravzaprav sebe -če si svetovni prvak, pomeni biti najboljši na svetu. Najbrž bi to lahko pomenilo biti najboljši tudi v Grosupljem. Žal ste naslov svetovne prvakinje povsem razvrednotili ali pa svetovna prvakinja ne prihaja iz pravega “našega” športa?
Moraš biti olimpijski prvak ali pa nemara medplanetarni prvak, da bi bil upravičen do zlate plakete?
Spoštovani Peter Klepec.
Priznanj se ne izmišljuje komisija, temveč so določena s pravilnikom. Ta precej natančno opredeljuje kriterije za prejem posameznega priznanja. Z naslovom svetovnega prvaka je sicer dosežen osnovni kriterij,ki pa je le eden od njih (razširjenost, odmevnost,..).
Športnica je naslov dosegla na svetovnem prvenstvu, kjer je bilo:
- zastopanih 6 držav (od tega 4 evropske in dve azijski – pa še ti dve sta v nekaterih športih evropski)
- na tekmi je nastopilo 22 tekmovalcev – brez kakšnih kvalifikacij
- v disciplini ki ni olimpijska in se je športniki poslužujejo kot priprave na njihove “prave” discipline
Zlato priznanje je najvišje priznanje in zanj so potrebni najvišji dosežki, tudi v ustrezni konkurenci.
Dejstvo je , da se je za vsak naslov potrebno potruditi, dejstvo je tudi, da je težko primerjati discipline, kaj šele športe med seboj.
Če našteta dejstva primerjamo recimo z atletiko, košarko, odbojko nogometom, …, bi priznanje v zgoraj omenjeni konkurenci verjetno popolnoma razvrednotili.
Srebrno priznanje je visoko priznanje, za zlato pa je potreben izjemen dosežek.
G. Gregor,
sam se nič ne spoznam na samostrel, ampak stric Google pa nudi vse podatke. Če bi bilo tisto tekmovanje, o katerem govoriva tako nepomembno, kot ga skušate prikazati, potem najbrž to ne bi bilo Svetovno prvenstvo in na njem ne bi nastopili štirje iz prve dvajseterice na svetovni rang lestvici strelcev, od tega dva iz prve sedmerice. Med nastopajočimi so evropski prvaki, svetovni prvaki, finalisti OI – se strinjava? In če je premagala vse te mojstre, potem je res nesmiselno primerjati hruške in jabolka.
Nisem šel preverjat koliko ljudi se ukvarja s tekmovalnim streljanjem s samostrelom, sem pa prepričan, da na svetovno prvenstvo države pošljejo samo najboljše (tako kot v vseh športih), zato je trditev, da je tam nastopilo 22 tekmovalcev – brez kakršnikoli kvalifikacij, milo rečeno zavajajoča in podcenjevalna.
In kaj je izjemen dosežek v športu, kjer ni možen višji naziv kot svetovni prvak?
Nenazadnje se lahko komisija “skrije” za pravilnik ampak mislim da v grosupeljski občini res nimamo veliko svetovnih prvakov v kateremkoli športu in ne vidim prav nobene nevarnosti, da bi s podelitvjijo najvišjih priznanj takim športnikom razvrednotili zlato priznanje. Bilo bi zanimivo vedeti koliko svetovnih prvakov v kateremkoli športu ima Grosuplje npr. v zadnjih 10 letih.
Podpiram predhodnega komentatorja. Tudi sam sem mnenja, če je komisija navedla dosežek svetovne prvakinje, naj ga tudi upošteva in primerno nagradi. Komisija torej odloča na osnovi “naših oz. njihovih športov”, naslednje sito so priimki in šele potem dejanski uspehi športnikov.
[…] Podelitev priznanj za športne dosežke v letu 2015 >> […]
A sem prav razumela: en mio sredstev lani za šport in to za ene vrste športa!? A vi to resno? Kaj pa drugi? Kaj pa kultura, turizem, vsa ostala društva!? Cca 20 % manj kot leta 2014 … zakaj?
Resno, resno. Je pa objekt zelo lep in svetel – tudi okolica ima “korist” od tega. Kapo dol nogometnemu klubu, ki je uspel s tako investicijo v teh časih. Nekaterim so vzeli 30% ne samo 20%.
1 M€ – 30% da uničiš življenja generacijam otrok. Neprecenljivo.
Za vse ostalo je Mastercard.
Larifari tale 1 mio za en šport. Tretjino je prispevala Fundacija za šport, pa NZS je tudi primaknila kar nekaj, ostalo pa občina – pa še to v večini leta 2014. Na srečo je bilo prek 3 mio od loteriskega dobitka. Tako je še 2 mio v dobrem.